Kalkulator Kredytów Gotówkowych 2020

Kalkulator Kredytów Gotówkowych 2020

Kalkulator Kredytów Gotówkowych 2020 pomoże znaleźć Ci ofertę finansowania na dowolny cel. Kredyt gotówkowy to produkt dla osób, które potrzebują środków finansowych bez obowiązku ustanawiania zabezpieczenia. Zaletą kredytu gotówkowego jest potrzymanie środków finansowych w krótkim okresie czasu.

Cel kredytu

Środki z kredytu gotówkowego mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Oznacza to, że bank nie wymaga podania na co przeznaczymy kwotę wypłaconego kredytu. Może to być remont mieszkania, wymarzone wakacje, organizację wesela lub zakup samochodu lub inna potrzeba.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytów Gotówkowych 2020.

Kwota kredytu

Kwota otrzymanego kredytu jest uzależniona od naszych potrzeb finansowych, maksymalnej kwoty kredytu wypłacanej przez bank oraz od naszej zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa ma wpływ na wysokość potencjalnego kredytu. Informuje ona o zdolności kredytobiorcy do spłaty zaciągniętego długu. Bank przed podjęciem  decyzji o wysokości kredytu i jego warunkach dokona sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej.

Bank wylicza naszą zdolność kredytową na podstawie analizy naszych przychodów oraz stałych wydatków. Następnie sprawdzi czy kwota, którą zostanie po opłaceniu stałych zobowiązań wystarczy nam na pokrycie prognozowanej raty kredytu.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytów Gotówkowych 2020.

Koszt kredytu

Największym kosztem kredytu są odsetki. Banki pobierają także inne opłaty jak np. prowizja za udzielenie kredytu. Wysokość prowizji jest uzależniona od kwoty kredytu. Warto wspomnieć także o ubezpieczeniu spłaty kredytu. W zamian za składkę firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się do spłaty naszego kredytu w razie śmierci lub niezdolności do pracy.

Często banki oferują niższe oprocentowanie oraz niższą prowizję Klientom, którzy dokonają zakupu ubezpieczenia.

Kalkulator Kredytów Gotówkowych 2020

W naszym Kalkulatorze Kredytów Gotówkowych  dokonamy sprawdzenia warunków kredytu gotówkowego  na okres 4 lat (48 miesięcy) dla kwoty 20 tys. zł.

Najniższe RSSO kredytu gotówkowego dla kwoty 20 tys. zł na okres 4 lat oferuje Alior Bank – 7,12%. Oprocentowanie  kredytu wynosi 6,90%  w skali roku.  Bank nie pobiera prowizji. Niższe oprocentowanie znajdziemy w Citibanku, który proponuje oprocentowanie kredytu 5,97% i prowizję 6%, RSSO jest równe 9,57%.

Ciekawą propozycję kredytu gotówkowego posiada w swojej ofercie Santander proponują nam oprocentowanie 6,89%. Instytucja ta wymaga prowizji za pożyczenie nam gotówki, która wynosi tylko 1,99%, co powoduje, że RSSO kredytu wynosi 8,23%.

Najdroższa ofertę dla ww. warunków kredytu proponuje BGŻ BNP, gdzie oprocentowanie kredytu wynosi 8,49% to dodatkowo trzeba zapłacić prowizję aż 9,90%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wyniesie 14,99%.

Miesięczna rata kredytu w Alior Bank wyniesie 478 zł a w BGŻ BNP 541,67 zł dla takich samych parametrów jak kwota kredytu oraz okres finansowania. Dla całego okresu kredytowania różnica wyniesie ponad 3 tys. zł.

Aby dokonać właściwego wyboru trzeba sprawdzić wiele ofert aby nie wybrać kredytu gotówkowego z wysoką prowizją oraz najwyższym oprocentowaniem.

Warto sprawdzić kilka ofert w celu wybrania właściwej dla nas. Oferty  banków znacznie różnią się warunkami i nie zawsze warto korzystać z braku prowizji za udzielenie kredytu w zamian za wyższe oprocentowanie lub odwrotnie. Oferty też zmieniają się bardzo często dlatego warto sprawdzać nasz Kalkulator.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytów Gotówkowych 2020.

Dla innych parametrów tj. kwoty kredytu oraz okresu na który chcemy pożyczyć środki propozycje wymienionych banków różnią się.

Dokumenty

Do wniosku o kredyt gotówkowy należy dostarczyć dokumenty potwierdzające naszą tożsamość: dowód osobisty lub paszport. Bank wymaga także dostarczenia dokumentów potwierdzających wysokość naszych dochodów.

Osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę powinny przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu oraz wysokości wynagrodzenia. Natomiast emeryci i renciści ostatni dowód wypłaty świadczenia  lub kserokopię decyzji o przyznaniu świadczenia.

Warto złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadamy rachunek, a najlepiej jeżeli już posiadaliśmy i spłaciliśmy kredyt gdyż posiadamy tam tzw. historię kredytową.  W wielu bankach pojawiają się też promocje dla nowych klientów – dlatego przed wyborem oferty sprawdźmy kilka propozycji.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytów Gotówkowych 2020.

Wypłata kredytu

Wypłata kredytu gotówkowego ma formę bezgotówkową. Oznacza to, iż bank dokona przelewu kwoty kredytu na wskazany przez nas rachunek.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytów Gotówkowych 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *