Kalkulator Kredytów Samochodowych 2022

Kalkulator Kredytów Samochodowych 2021

Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Rozważasz też używany pojazd? Nie posiadasz wystarczającej kwoty środków finansowych? Kalkulator Kredytów Samochodowych 2022 ułatwi Ci wybór oferty kredytu samochodowego.

Kalkulator Kredytów Samochodowych 2021 – cel

Środki z kredytu samochodowego mogą kredytobiorca może przeznaczyć na kupno pojazdu nowego lub używanego. Niektóre banki oferują kredyt także na pojazdy sprowadzane z zagranicy. Celem kredytu samochodowego może być nabycie nie tylko auta, lecz także przyczep, motocykli, skuterów oraz maszyn budowlanych.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytów Samochodowych 2022.

Kredyt samochodowy 2022 – dokumenty

Jeżeli jesteś zainteresowany kredytem samochodowym trzeba dostarczyć do banku dokumenty pojazdu. Do wniosku o kredyt samochodowy załącz dokumenty potwierdzające tożsamość: dowód osobisty lub paszport. Dodatkowo banki wymagają dokumentów potwierdzających źródło i wysokość dochodów kredytobiorcy.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytów Samochodowych 2022.

Kalkulator Kredytów Samochodowych 2022 – ile kosztuje

Koszt kredytu samochodowego to przede wszystkim miesięczna rata, która składa się z raty kapitałowej oraz odsetek. Banki pobierają też inne opłaty jak np. prowizja za udzielenie kredytu.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytów Samochodowych 2022.

Kalkulator Kredytów Samochodowych 2022

W naszym Kalkulatorze Kredytów Samochodowych 2021 sprawdzimy warunki kredytu samochodowego  na okres 4 lat (48 miesięcy) dla kwoty 40 tys. zł.

Najtańszą ofertę kredytu samochodowego posiada Alior Bank. Bank nie pobiera prowizję za udzielenie kredytu, a oprocentowanie kredytu wynosi 6,99%. Dla wyżej wymienionych warunków rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RSSO) wynosi 7,22%.

Dokonując wyboru oferty kredytu należy porównać oferty banków porównując RSSO.  Często oferta, która pozornie jest tańsza jest znacznie droższa.

Przykładowo w Banku Pekao, który pobiera prowizję za udzielenie kredytu samochodowego w wysokości 6%, a oprocentowanie kredytu dla ww. parametrów wynosi 6%  w skali roku. RSSO wynosi  9,40%.

W naszym Kalkulatorze najdroższy kredyt samochodowy znajduje się w ofercie PKO BP.  Oprocentowanie pożyczonych środków jest tej samej wysokości co w BNP Paribas 7,20%. Jednak PKO BP pobiera prowizję za udzielenie kredytu aż 14,99%. Dla takich warunków RSSO wyniesie 17,09%. Kwota do spłaty po 4 latach będzie wyższa o 6 tys. zł niż w Alior Bank.

Oferty banków różnią się warunkami pożyczki. Należy sprawdzić kilka ofert, gdyż nie zawsze warto korzystać z braku prowizji za udzielenie kredytu w zamian za wyższe oprocentowanie lub odwrotnie. Nie każdy bank oferuje kredyt na używane pojazdy.

Interesuje Cię inna kwota kredytu lub/ i okres, na który chcesz pożyczyć środki? Sprawdź nasz Kalkulator – dla innych warunków propozycje banków mogą różnić się.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytów Samochodowych 2022.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz