Ranking Kredytów Gotówkowych 2018

Ranking Kredytów Gotówkowych 2018

Ranking Kredytów Gotówkowych 2018 pomoże znaleźć Ci ofertę finansowania na dowolny cel. Kredyt gotówkowy to produkt skierowany do osób, które potrzebują środków finansowych bez konieczności ustanawiania zabezpieczenia. Zaletą kredytu gotówkowego jest otrzymanie gotówki w krótkim okresie czasu.

Co warto wiedzieć przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy?

Środki z kredytu możemy przeznaczyć na dowolny cel np. remont mieszkania, wymarzone wakacje, organizację wesela lub zakup samochodu. Mimo, że kwota kredytu gotówkowego jest niższa niż kredytu hipotecznego to warto zwrócić uwagę na koszty z nim związane. Sprawdziliśmy co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy kredytowej.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytowy 2019

Kredyt gotówkowy- zabezpieczenie kredytu

Bank zazwyczaj nie oczekuje od nas zabezpieczenie kredytu gotówkowego w postaci hipoteki lub zastawu. Jedynym dokumentem, który jest wymagany to oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. Jest to spowodowane niższą kwotą niż np. pożyczki hipotecznej. Często banki oferują nam zakup ubezpieczenia spłaty kredytu, dzięki któremu możemy uzyskać korzystniejsze warunki finansowania.

Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa ma wpływ na wysokość potencjalnego kredytu. Informuje ona o zdolności kredytobiorcy do spłaty zaciągniętego długu
w umownych terminach. Bank podejmie decyzję o wysokości kredytu i warunkach po sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej.

Bank dokonuje obliczenia naszej zdolności kredytowej na podstawie analizy naszych przychodów oraz stałych wydatków. Następnie ocenia czy kwota, którą otrzyma z obliczenia wystarczy na pokrycie prognozowanej raty kredytu. Dodajmy, że rata kredytu nie powinna być wyższa niż 50% środków, które pozostały po odjęciu wszystkich stałych wydatków.

Dodajmy, że najwyższą zdolność kredytową będą mieć osoby, które mają wysokie przychody oraz niskie koszty utrzymania. Ponadto banki również przy obliczaniu zdolności kredytowej często uwzględniają takie czynniki jak: nasze wykształcenie, źródło dochodów (zazwyczaj preferowane są osoby które posiadają umowę o pracę na czas nieokreślony, gdyż oznacza to stabilność przychodów).

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytowy 2019

Dokumenty

Jeżeli chcemy ubiegać się o kredyt gotówkowy należy złożyć wymagane dokumenty. Należą do nich dokumenty, które potwierdzą naszą tożsamość, czyli dowód osobisty lub paszport, oraz potwierdzenie wysokości naszych dochodów. Banki przed udzieleniem nam kredytu muszą sprawdzić naszą zdolność kredytową. Osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę powinny dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu oraz wysokości wynagrodzenia.  W przypadku osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą banki wymagają złożenia zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Również należy złożyć dokumenty, które będą potwierdzeniem wysokości przychodów.

Warto wnioskować o kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadamy rachunek, a najlepiej jeżeli już posiadaliśmy i spłaciliśmy kredyt gdyż posiadamy tam tzw. historię kredytową.  Jeżeli kredyt gotówkowy nie jest dużą kwotą to decyzja kredytowa zazwyczaj jest podejmowana przez bank na podstawie oświadczenia kredytobiorcy o dochodach.

Wypłata kredytu

Wypłata kredytu gotówkowego ma formę bezgotówkową. Oznacza to, iż bank dokonuje przelewu kwoty kredytu na wskazany przez nas rachunek.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytowy 2019

Koszty

Warto wiedzieć, również o kosztach związanych z kredytem gotówkowym. Podstawowym kosztem kredytu są odsetki od udzielonej pożyczki. Warto także pamiętać o dodatkowych kosztach. Głównym z nich jest prowizja za udzielenie kredytu. Jest ona zazwyczaj pobierana przy wypłacie kredytu.
Kolejnym kosztem jest ubezpieczenie spłaty kredytu. Jeżeli opłacamy składkę to firma ubezpieczeniowa zobowiązuje się do spłaty naszego długu w razie śmierci lub niezdolności do pracy.

Aktualnie banki proponują niższe oprocentowanie oraz niższą prowizję Klientom, którzy dokonają zakupu ubezpieczenia. Należy jednak zastanowić się czy koszt składki nie będzie wyższy od korzyści, które otrzymamy posiadając niższe oprocentowanie kredytu.

Ranking Kredytów Gotówkowych 2018

W naszym Kalkulatorze Kredytowym  dokonamy sprawdzenia warunków kredytu gotówkowego  na okres 2 lat (24 miesiące) dla kwoty 20 tys. zł.

Najniższe oprocentowanie kredytu gotówkowego dla kwoty 20 tys. zł na okres 2 lat oferuje nam Alior Bank. Wynosi ono 5%  w skali roku.  Bank pobiera prowizję, która wynosi  aż 9% kwoty kredytu co daje nam Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RSSO) na poziomie  15,41%. Miesięczna rata wynosi 956,40zł. Kolejną pozycję w naszym Rankingu Kredytów Gotówkowych zajmuje Citibank, który proponuje  oprocentowania kredytu, które wynosi 5,99% i prowizję 6%, RSSO jest 12,85%.

Ciekawą propozycję kredytu gotówkowego posiada w swojej ofercie BGŻ BNP proponują nam oprocentowanie 6,99%. Jednakże instytucja ta wymaga prowizji za pożyczenie nam gotówki, która wynosi tylko 3,90%, co powoduje, że RSSO wynosi ponad 11,52%.

Najdroższa ofertę proponuje eurobank, gdzie oprocentowanie kredytu wynosi 8,50% to dodatkowo trzeba zapłacić prowizję 7,21%. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wyniesie 17,29%.

Warto przyjrzeć się wielu ofertom, gdyż zdarzają się takie banki, które oferują nam kredyt gotówkowy pobierając wysoką prowizję oraz oprocentowanie.

Dlatego warto przeanalizować wiele ofert w celu wybrania właściwej dla nas. Jak można zauważyć propozycje banków znacznie różnią się warunkami i nie zawsze warto korzystać z braku prowizji za udzielenie kredytu w zamian za wyższe oprocentowanie lub odwrotnie. Oferty też zmieniają się więc warto sprawdzać nasz Ranking aby być na bieżąco.

Sprawdź nasz Kalkulator Kredytowy 2019 

Jedna myśl w temacie “Ranking Kredytów Gotówkowych 2018”

  1. Warto pamiętać też, że wiele kredytów gotówkowych można wykorzystać jako ofertę konsolidacyjną, przy jednoczesnym wnioskowaniu o dodatkową kwotę – często na dowolny cel. Trzeba wiedzieć, że wtedy umowa zostanie wydłużona. Całkowita kwota do spłaty będzie wynosić więcej ze względu na dłuższy okres odsetkowy, ale można liczyć na wyższą zdolność i niższe oprocentowanie.

Dodaj komentarz